Friday, May 12, 2017

Сведоштва на пациенти излечени од канцер со РСО! - 3 дел (стр. 58 - 62) извадок од Протоколот на Рик Симпсон „Лекот за рак“

http://donate.hempcures.work/
„Здраво до сите, имам одлични вести. Жената ги доби резултатите од ПЕТ скенот во понеделник. Таа имаше рак 5 години по 6 круга на хемо и една трансплантација на матични клетки, тогаш тој сè враќаше повторно. Пред 6 месеци таа требаше да направи наредна трансплантација, но таа беше откажана затоа што тие не можеа да најдат донатор. Па, таа започна со маслото. Во понеделник докторот ни рече дека ракот го нема. Благодариме за маслото, Рик. Ти си човекот, благодарам“ - Лук (Luc)

-- Ти благодарам, Лук. Медицинската документација ќе биде повеќе од добредојдена. Таа треба да остане на доза за одржување, јас би јадел колку што е можно повеќе масло ако е можно. Чувајте ја понастрана од повеќе сканови, доколку е можно. Видео на Youtube со сведоштво би било прекрасно. Најдобри желби, ЈБ

„Годината 2013 сега веќе е замината и јас сум горд дека можам да ја видам 2014 зашто Докторите не мислеа дека јас ќе можам да ја видам 2013 година. Но, сега сум тука сè уште жив и добар. Малку луѓе коишто не сум ги видела неколку години рекоа, ВОУ, ти си сè уште жива! Да, јас сум сè уште жива затоа што го користев соодветниот билен лек (Канабисово Масло) за да го излечам мојот неизлечив GBM рак на мозок.

Па, ти Благодариме Боже што ми го покажа патот за да се исцелам. И Д-р Тју Хан (Tiew Han) за вашите вештини во Краниотомија, исто така Рик Симпсон за споделувањето на вашето знаење за ова Масло од Бога испратено и мојата жена Cinimin Mansur што се грижеше за мене, и моите Ангели за вашата скромна помош и пријателите и моето семејство за нивната прекрасна поддршка и љубов. Без сите вас, невозможно ќе беше да ме видите здрава повторно. Јас се чувствувам толку среќно и благословено. И да, јас верувам во Ангели.
Сè најдобро на сите во 2014, пробајте да не сте под стрес, бидете среќни и останете Здрави“ - Елиа (Elia)

„Јас би сакала да им се заблагодарам (xxx) за маслото коешто беше донирано за мојот рак!! Почнувајќи од сега, неможе повеќе ракот да биде откриен во моето тело!! Тоа навистина функционира народе, доказот е целосно во мојата медицинска историја! Ви благодарам на сите толку многу и големо фала за Солзите (маслото)!!!“ - Беки (Becky)

„Палци горе за Јиндрих, тој беше апсолутно во право за надворешната апликација да биде нанесена директно на кожата, наместо на фластер. Разликата беше како ноќ и ден.“ - Роланд
-- Секако. Тинктурите со 20-30-50% масло исто така функционираат одлично, затоа што тие навлегуваат под површината со леснотија. Во некои случаи, микстурите од масло од конопово семе (или шеа путер) и конопово масло се исто така многу корисни. Но логично, колку повеќе масло нанесете директно врз раната, толку подобро. ЈБ

„Јас напишав претходно дека имавме успех во третирањето на канцер на дојка. Сега докторите му рекоа на пациентот дека нејзините резултати се толку добри дека таа мора да оди на работа. Пациентот рече ФАЛА БОГУ и докторот рече дека таа треба да му се заблагодари нему не на Бога и јас прашувам за што поради тоа што тој не направи ништо, туку само постојано ѝ велеше дека таа треба да зема хемо и радијација... мрднат лекар...

Но ние го земавме ова до следно ниво, ние лекуваме нечие лице бидејќи тоа беше уништено со апчиња пред 5 години. Оваа личност имаше големи проблеми со цревата и тие мислат дека тоа беше рак најпрво и тие ѝ дадоа некои јаки апчиња коишто потоа го уништија нејзиното лице таа беше како жаба. Потоа тие рекоа дека тоа може да биде Кронова болест и така натаму и така натаму.
Мојата поента е дека оваа личност се обидуваше да го излечи нејзиното лице за 5 години без успех. Таа стави конопово масло на нејзиното лице за 5 пати и повторно ние не можеме да поверуваме како нејзината кожа изгледа сега. О Мој Боже таа е толку среќна сега што таа може повторно да биде она што е.

Јас се трудам да направам некакви слики на секои 3 дена кожата се излечила толку брзо што јас не можам да ви покажам како нејзиното лице изгледаше порано, но со нејзина дозвола ние ќе го сториме тоа во наредните денови ќе ги покажеме нејзините стари слики (само кожата на нејзиното лице) и нова за вие луѓе да можете да ја согледате разликата...“ - Џазмин (Jasmin)

„Јас сум 39 годишна жена со 2 годишно дете и се соочив со рак на дојка. Ова масло е мој медикамент и лек. Овие луѓе се толку алчни. Тие немаат појма за болката и маката низ кои ние и нашите семејства поминуваме. Само себична алчност. Карма.“ - Сели (Sally)

„Па, две недели... Лекарот рече јас имав 2-3 см тумор во мојот мочен меур. Сакаше директно да ме одведе на оперативно истражување. Направи да замине за помалку од 14 дена. Потврдено од страна на ЦТ скен. Дијагностициран на 2/15, ЦТ сканот направен на 2/29.“ - Герш (Gersh)

„Овој ЦТ скан беше направен 14 дена откако 2-3 см од туморот беше испитано, под микроскоп, во мојот мочен меур. За само 14 дена, користејќи само есенцијално канабисово масло, нема повеќе тумор во меурот. Канабисот само... 14 дена... исчезнат. Законодавци ве молам разберете го ова. Не ми го одземајте мојот лек. Ова не е само друг начин за да се начукаш. Овој лек ми го спасува животот.“ – Герш

„ОК... Јас го примив патолошкиот извештај. Туморот во мојот мочен меур се смалил пред тие да го извадат. Последниот пат кога докторот го виде, беше голем околу 2,5 см. Кога тие го отстранија, тој се смалил до 0,5 см. Јас се прашувам што овој доктор ќе каже за тоа.“ – Герш

„Драг Рик, Бог да те благослови! Ја изгубив мојата Мајка, мојата Баба, саканите тетки и чичковци и пријатели поради канцер изминативе години. Но, таа што ме погоди најмногу беше мојата прекрасна, интелигентна, неверојатна сестра Ким. Таа беше дијагностицирана со рак на бели дробови од 4 стадиум во јули 2010 на возраст од 42 и до вефруари 2011 таа беше мртва. Јас не знам какви третмани таа користеше затоа што таа не кажуваше никому во семејството дека умира додека не беше предоцна, и нејзиниот џанки поранешен сопруг ја презема грижата за неа и го држеше семејството настрана. Јас не открив за маслото сè до следниот месец и јас истражував напорно од тогаш. На почетокот јас мислев дека тоа е масло од змија, како многу други работи, но до сега јас изброив 27 луѓе коишто тврдат дека го излечиле или значително редуцирале својот рак со тоа. 27 Луѓе!!! И тоа го има на YouTube и на он-лајн блоговите! Сакам да го знаев ова во 1997, кога мојата Мајка беше дијагностицирана или во 2000 кога мојата Баба излезе од ремисија или во 2010 кога на мојата сестра ѝ беше кажано да оди дома и да умре или минатата година кога мојот зет беше дијагностициран од рак на устата и грлото и мораа да му отстранат и реконструираат половина од негово лице. Но сега јас знам, благодарение на тебе. Господ да те благослови и сите кои ги сакаш и ти благодарам за твојата макотрпна работа за да го направиш овој чудотворен лек достапен секому.“ - Денис (Denise)

-- Драга Денис, кој сум јас за да кажам? Тие ја убија мојата Мајка со хемо поради ран мал клеточен канцер на бел дроб, па јас знам точно како се чувствуваш. Ништо пријатно. Цело време, лекот треба да биде достапен и не беше само поради тоа што некој сака да прави пари. Таков е животот, но не секој само ќе го проголта тоа така спокојно како што јас успеав. Тоа е многу трауматско искуство кога ќе дознаете за сето она што маслото може да излекува или контролира и што сè било употребено наместо тоа.
Те молам испрати ми ја листата за оние он-лајн исповеди, тоа може да биде интересно и корисно за другите кои биле на ист начин испрани во мозокот како што бев јас пред да го сретнам Рик и дознав за вистинската состојба на работите во областа на „конвенционалната медицина“.
Ти благодарам за поддршката и што ни помогнавте да му разгласиме на светот за овој лек. По две и пол години од работењето со Рик, сè што можам да кажам е дека правилно произведеното и употребено масло го прави токму она што тој вели дека тоа прави. ЈБ

„Здраво Кори! ПРЕКРАСНИ вести уште еднаш. Мојот пријател ***** ***** со кој ти разговараше и го испрати во *** во Лос Анџелес, добро тој беше на Канабисово масло за околу 2 месеци до сега и тој отиде за да ги направи неговите медицински скенирања денес и таму ПОВЕЌЕ НЕМА РАК во неговото тело!!!!!!! СÈ Е ЧИСТО!!!!!!! Тој ти е и ми е повеќе од благодарен што му кажавме за тебе и повеќе од благодарен што ти му кажа за ****!!!

ТИ БЛАГОДАРАМ засекогаш и повеќе. Ти си толку толку толку добар што им помагаш на сите овие луѓе коишто не ги ни познаваш и што спасуваш животи низ целиот свет! Јас ќе патувам кон Лос Анџелес за да работам со **** и за да се обидам да ја стопирам целата моја дијареа и да можам да излезам од одењето во тоалет 60-80 пати дневно. Како звучи ова како за уште еден неверојатен извештај? Ние толку го ЉУБИМЕ ова!!“

„Јас сакам да споделам коментар од мојот Доктор денес. Јас имав инфекција на мочниот меур за ДОЛГ период и лекарот ја третираше инфекцијата. Денес тој погледна за прв пат со камера (не многу забавно) и се чини јас имам остатоци од маса во меурот (тумор) којшто УМРЕ на место (негови зборови не мои) и причинува продолжување на инфекцијата.
ПОВТОРНО! НЕГОВИ ЗБОРОВИ НЕ МОИ; Докторот рече „Јас практикував медицина за повеќе од 40 години и никогаш не сум видел тумор да умре во место без некој вид на надворешна интервенција.“ Јас земав масло од време на време од март, но откако мојата жетва стаса јас земав дупли дози од маслото за околу 6 недели. Ќе имам мала операција за чистење на 8 октомври за да се осигурам дека масата е исчезната (ако не го поминам тоа претходно). Јас имав малку сомнежи за маслото но НАРОДЕ ЈАС ПОВЕЌЕ НЕМАМ ДИЛЕМИ.
Јас имам доволно цветен материјал за да направам околу 5 или 6 унци (142 - 170 грама) масло. Употребениот материјал е Sativa Blend Pineapple Kush, 25% THC. Јас не можам да ти кажам колку среќен сум јас од резултатите до сега. Јас не му кажав на мојот доктор ништо сè уште затоа што во Флорида некои доктори потоа ќе одбијат да те лекуваат. Па засега тој не знае ништо.“ - Џон (John)
-- Но ти знаеш повеќе од доволно, Џон. Честитки. Јас би продолжил да го земам маслото и би ја оставил операцијата за подоцна. Нема повеќе сканови ако тоа е возможно. И јас исто така би го земал маслото во супозиторна форма, ти секогаш треба да го земеш маслото што е можно поблиску до болното место. Исто така, обиди се да го направиш маслото од повеќе од една врста за најдобри резултати, доколку можеш. Најдобри желби за тебе, ЈБ

„Целосна согласнот таму ЈБ. И нагласувам одложување на операцијата. Секој инвазивен зафат на телото дозволува инфекциите да навлезат во твојот систем. Низ несовесни навики и тоталното непочитување на нивните сопствени чудотворни лекови ние сега имаме бактерија што јаде месо отпорна на антибиотици, распространета по болниците. РСО ќе го поправи тоа, но што за хируршкиот „botch-job“? Бегството од лекот (Run From the Cure) вели сè за тоа.“ - Тиелман (Tielman)

„Пред 3 дена ние третиравме базален клеточен карцином (basal cell carcinoma) со РСО. Ние го проверивме тоа денес и тој е скоро целосно исчезнат. Ние нанесовме повторно РСО и покривме со фластерче. Ние ќе го проверуваме во наредните 3 дена и ќе очекуваме да биде исчезнат судејќи според резултатите од претходните 3 дена. Овој е на неговата десна рака. Претходните негови ракови кои ние ги исцеливме беа на неговата лева рака. Хура, тоа функционира.“ – Марк
-- Да, тоа функционира. Ние немаше да го правиме ова што го правиме доколку не беше така. ЈБ

„Моето име е Џорџ (George), и јас би сакал да ви ја дадам мојата исповед. На возраст од 82, 22 декември 2010, јас бев дијагностициран со рак на хранопроводот. Ми беше кажано дека јас би имал 6 месеци до 2 години живот и веројатно може да треба да ми стават стент некое време по третманот со радијација за да ми помогне да голтам.
Пред мојата дијагноза, јас имав потешкотии со дишењето и голтањето храна, имав отоци во двете мои нозе и станував изнемоштен со лесна активност. Поминав радијациски третман на почетокот на 2011. До септември 2011, имав тешкотии со голтање и џвакање цврста храна. Имав чувство како да се гушам. Мојата храна мораше да биде исечена на мали парченца. Преферирав да јадам кашеста храна и енергетски шејкови како замена. Исто така се соочував со тешки гасови во мојот стомак. Гасовите одекнуваа во мојот стомак како громови и молскавици. Започнав да искусувам зашеметувачки епизоди со тешкотии во дишењето, намален здив и потење. Мојот баланс беше слаб и јас не бев во можност да функционирам многу добро. Беше тешко да се носат намирниците во мојот стан без задишување и потење.
Подоцна тешка епизода на зашеметеност ме одведе во болница и докторот ми даде второ апче за крвен притисок. Кратко по мојот престој во болница, еден непознат ми пријде и ми понуди малку конопово масло за да го лекувам мојот рак и ме упати на веб страницата на Phoenix Tears за повеќе информации. Јас имав потешкотии на почетокот и бев преплашен за земањето на канабисово масло, јас секогаш мислев дека канабисот беше почетничка дрога којашто би предизвикала зависност и би ме одвела кон други тешки дроги. Откако истражував за коноповото масло на Рик Симпсон јас одлучив дека јас ќе го започнам третманот. Сфатив за време и после третманот дека коноповото/канабисовото масло е „влез“ (gateway) кон подобро здравје!
По мојата прва доза - 1/2 зрно ориз од Коноповото Масло, забележав дека функционира во моето тело веднаш.
... Го чувствував како тече низ моето тело од моите прсти на рацете, кон моите прсти во нозете.
... Искусив малку релаксација, среќа и подобрување на мојата духовитост.
... Моите нозе беа како гумени што исчезна по 6 часа.
... Дишењето беше потивко додека одмарав и исто така додека спиев
... По денови/недели:
... Моите хемороиди исчезнаа.
... Болката во рамото се намали.
... Недостатокот на здив се намали.
... Од вториот ден надуеноста со гасови и непријатноста во стомакот беше смирена и станав порегуларен и продолжив со третманот.
... Ги намалив и престанав да ги земам моите апчиња за крвен притисок затоа што мојот крвен притисок стануваше низок. Откако престанав со апчињата за крвен притисок, мојот крвен притисок се нормализираше.
... Отоците во двете нозе и зглобовите беа значително намалени.
... Го заузда мојот апетит и ја регулираше мојата тежина - Јас изгубив 11,8 кг (26 pounds) до сега.
... Бојата на кожата се подобри
... Вртоглавиците исчезнаа
... Отчукувањето на срцето се чини порегуларно и не толку проблематично, земајќи предвид дека јас имам нерегуларно чукање на срцето од раѓање
... Движењата во цревата станаа порегуларни
... Искусив подобар, поквалитетен сон.
... Балансот и Координацијата се подобрија
... Во можност сум да се справувам наоколу подобро без задишување.
Станав поартикулиран во разговорите
... Го променив погледот на работите и го подобри моето расположение
... Го промени мојот поглед на Марихуаната

Генерално, сите симптоми коишто ги искусував пред да го земам коноповото масло, исчезнаа.

Ми требаа 3 и 1/2 месеци за да го завршам третманот. Ова искуство не беше толку непријатно. Тоа беше прилагодување иако кога јас ги зголемив дозите, но по ден или два сè беше прилагодено. Јас ги следев зголемувањата на дозите сугерирани од страна на Рик Симпсон помалку или повеќе.
По 2 месеци од третманот, мојата посета кај Онкологот беше зачудувачка. Тој тврдеше дека бојата на мојата кожа изгледа добро, крвниот притисок и отчукувањето на срцето беа нормални и бидејќи јас немав никакви проблеми со голтање, немаше потреба од стент. Исто така, тој тврдеше дека рентгенската снимка од претходниот состанок изгледаше добро и дека јас не мора да се враќам за најмалку 6 месеци. Нормално, јас требаше да се гледам со Онкологот на секои 3 месеци...
Јас верувам дека коноповото масло го уби мојот Рак. Сите други здравствени подобрувања коишто ги искусив од коноповото масло прават да се чувствувам како нов човек. Јас сум целосно зачуден за чудото на коноповото масло. Јас сум толку благодарен дека одлучив да го земам коноповото масло.
Коноповото масло ми го обнови здравјето и ми го продолжи животот. Ти благодарам Рик Симпсон, Бог да те благослови! Продолжете со добрата работа! Јас сум комплетно убеден дека коноповото масло може да спасува животи. Ти благодарам.“ - Џорџ (George)

„Мини-ажурирање за Џорџ... До денес тој изгуби над 14 килограми, сега, неодамна тој требаше да го посети неговиот протетичар, поради неговата загуба на тежината (тој имаше нешто околу 127 килограми). Тој сфати дека може да ја врати килажата назад многу лесно ако сакаше сега, како и да е тој сега одбра поздрава помала тежина и животен стил), тој требаше да ги прилагоди неговите протези. Неговиот протетичар забележа колку добро тој изгледа и дека неговата боја е подобра исто така.
Јас морам да споменам дека Џорџ рече тој има сè уште добро дишење, и никакви проблеми повеќе со загушување до денес, тој имаше стек, компир и зеленчуци за вечера порано оваа недела и неговата храна се намалува значително, значително полесно отколку кога и да било порано пред „третманот“. Тој ни кажува дека го посетил неговиот матичен лекар порано оваа недела... Неговиот доктор изјави „ВОУ!, дали си сигурен дека си истиот Џорџ кој го видов претходно?“ Исто така неговиот доктор рече дека неговата боја се подобрила. Џорџ ми кажа дека подоцна му покажал на неговиот лекар колку многу повеќе течности изгубил во двете негови нозе кажувајќи му дека тој мисли дека тоа е скоро готово... Потоа докторот рече, „Џорџ, ти повеќе немаш едема (oedema).“

Тој набави некои стари медицински инфо материјали и му беше кажано исто така (сега) дека тој треба/може да се обиде да му даде негова стара рентгенска снимка плус CT скен (или диск) од неговиот Онколог за време на неговата следна средба (јуни). Тој се обидува да се сретне со неговиот онколог порано... Како и да е неговиот единствен вистински проблем моментално (во спротивно, тој вели дека ќе биде одлично!!!) е дека тој имаше вродено нерегуларно срцебиење, и неодамна тоа се зголемуваше, малку повеќе од вообичаено. Јас не знам дали загубата на неговата телесна тежина го поттикнува неговото нерегуларно срцебиење или возбудата поради настанов што му го промени животот или што го причинува ова со сигурност, само знам дека сакам ова да се реши кај него. Тој сега има упат за да посети кардиолог поради неговото срцебиење итн. Исто така неодамна неговата боја се подобри уште повеќе тој има поцрвенкасто/розево лице, неговата циркулација се чини дури и подобра исто така. Па, тоа е сè што можам да споделам за сега... Мир“ – Слобода


* Симнете си го протоколот бесплатно на англиски и донирајте за да биде преведен на сите јазици! - http://donate.hempcures.work/

No comments:

Post a Comment