Wednesday, May 24, 2017

Информации за Лекувањето на Други Болести Кожни Состојби - 1 дел (извадок од Протоколот на Рик Симпсон „Лекот за рак“ стр. 80 - 85)

„Од моето искуство со мојата моментално забранета козметика од коноп, во која ние употребивме масло од индустриски конопни туфки, што е многу послабо во споредба со маслото што го правите, откривме дека конопот е во основа лек - за сè бидејќи тој може да биде употребен за скоро секоја состојба. Дали можеш ова да го потврдиш?


Пред и после употреба на канабисово масло!
Историјата го нарекува конопот panacea (медикамент), што значи лек - за сè и во минатото бил користен за третирање на широк спектар на медицински проблеми. Од моето искуство во гледањето на коноповото масло како се користи за различни медицински состојби, јас исто така го нарекувам конопот лек за сè. Конопот е корисен во третирањето на практично секоја болест или состојба; тој го поттикнува исцелувањето на целото тело без да направи каква било штета. Па, за мене и многу други, ова стана ултимативен лек и јас цврсто верувам дека нема ништо подобро.

Во светот во кој живееме денес, многумина дури се плашат да излезат на сонце но овој лек се меша добро со такви нешта како креми за кожа и лосиони за сончање, па зошто да се криеме во темнината? Не би било ли убаво да се излезе надвор на сонце повторно и да се ужива во животот без грижи за работите како рак на кожа? Кладете се дека би можело и сега оваа прекрасна супстанца може сето ова да го направи возможно.“ - Rick Simpson, Hemp: The Most Medicinal Plant


„Знам од лично искуство дека не постои подобар третман за тешки изгореници отколку коноповото масло. Доколку маслото е нанесено на изгореница, тоа ја отстранува болката за неколку минути и доста го поттикнува процесот на заздравување. Ако болниците би користеле конопово масло во нивните одделенија за изгореници, човечкото страдање би можело да биде значително редуцирано.
Поодамна кога јас прв пат започнав да го произведувам маслото, јас внесував многу штетни лекови препишани од лекарите кои се одразуваа на моите способности за расудување, па моето мислење не беше многу јасно. Оваа променета состојба ме доведе да бидам малку невнимателен и ова резултираше со експлозија и пожар, што ја остави мојата десна рака со тешки изгореници од трет степен.

Кога велам тешки, мислам на тешки, три четвртини од мојата десна рака буквално се стопија и сега висеа парчиња. Мојата девојка Леа (Leah) дојде и откако таа ја погледна изгореницата, таа зеде пар ножички и го отсече сето мртво месо. Знам дека ова звучи грозно, но она што таа го отстрани беше мртво, па во реалноста јас не почувствував ништо.
За единаесет дена, мојата рака беше комплетно излечена, без да останат лузни. Единственото нешто за коешто можеше да се каже дека јас дури и се здобив со повреда, беше присуството на целата нова розева кожа којашто беше видлива па дури и фоликулите од влакната пораснаа повторно.
Сега погледнете што се случува во екипите за изгореници кои нашиот медицински систем ги обезбедува. Децата и возрасните коишто претрпеле сериозни изгореници ќе откријат дека одделенијата за изгореници се нешто помалку од комори за тортура, што се чини дека не обезбедува крај на страдањето. Овие пациенти се предмет на инфекции, многу болни операции коишто вклучуваат пресадување на кожа и на крајот, тие обично сè уште се со лоши лузни.
Есенцијалното масло од коноповото растение е природен анестетик и природен антибиотик. 

Кога го ставате маслото од коноповото растение директно на изгореница, за 5 минути болката ја нема и лекувањето започнува. Судејќи од она што сум видел дека оваа супстанца прави за да ја излечи изгореницата јас задржав и други кои претрпеле слични повреди, јас цврсто верувам дека овој неверојатен лек би можел веројатно повторно да го порасне лицето или другите делови од телото кај оние кои претрпеле тешки изгореници.
Доколку маслото може повторно да ја порасне мојата рака и да не остави лузни, тогаш зошто не стопало, или дури лице? Па, ако оние кои ги водат одделенијата за изгореници навистина би сакале да им помогнат на нивните пациенти и да го олеснат нивното страдање, можеби веќе е крајно време тие да започнат да користат нешто кое функционира.“ - Рик Симпсон, Коноп; Најлековитото Медицинско Растение (Rick Simpson, Hemp: The Most Medicinal Plant)

„Јас се здобив со изгореници од 3 степен од врело масло на моите прсти во недела наутро. Големи меури и многу болно. Се сеќавам читав дека РСО е неверојатно за лекување изгореници, па го пробав. О МОЈ БОЖЕ Народе, изгореницата е комплетно исчезната за само 40 часа. Без трага од неа воопшто. Нанесов подобра количина од РСО на плускавците, филет од свежа Алое Вера и завој. Повторив 12 часа подоцна. Нема потреба за трета апликација.“ - Боби (Bobbi)

„Мојата снаа пржеше свински кременадли во длабок зејтин и практично ги потопи нејзините прсти во жешкото масло што врие до првиот зглоб и тие станаа бели како зготвено пилешко. Ние ставивме РСО на нив и болката исчезна за околу минута, таа ги покриваше 2 пати дневно со РСО. Тие се излечија многу брзо за само неколку дена и немаше загуба на кожа или лузни воопшто. Тоа е неверојатно дека ние сега имаме малку во кујнскиот фрижидер па ако некој се изгори (особено децата) ние ќе нанесеме РСО веднаш, нема потреба да се чувствува таков вид на болка кога имаме природно растение за кое ние ќе се погрижиме.“ - Дебра (Debra)

„Го користев за тешка сончева изгореница. Функционираше одлично, имам видено како лекува рана од нож за помалку од недела. Лекува халитоза (halitosis) исто така. Го користев за околу шест месеци и се повлеков од лековите за напади целосно. Кога ќе ми снема имам мал напад. Јас сум среќник што сум во можност да имам пристап до лек како овој, јас исто така го препорачувам за болки во нервите.“ - Џек (Jack)

„Јас користам печка на дрва за греење па изгорениците на мојот рачен зглоб ме придружуваа доста од постудените месеци. Се здобив со длабока изгореница минатата есен, сè уште не разбуден. Ми беше дадено РСО масло претходно па применив dab, ја покрив изгореницата и за два дена местото беше розево, чист фластер, без меури или изглед на изгорено воопшто! Јас сум продадена 100%! - Жанин (Janine)
„Имам видено како изгореници се лекуваат со употребата на ова масло што би требало да остави одвратни лузни зад себе. Но потоа, сè што остана беше здрава розева кожа и според медицинскиот систем такви работи не треба да бидат возможни. Низ историјата, конопот секогаш имал реноме за поседувањето на способноста да лекува рани со оставање на малку или воопшто лузни потоа.

Снабдував со ова масло многу луѓе кои имале лош тен и проблеми со лузни на нивните лица. По третманот со маслото, подобрувањето во нивниот тен беше за восхит. Дури и лузните кои биле таму со години може да бидат комплетно или во најголем дел отстранети едноставно со третирање на местото со масло.
Ова може да биде завршено на многу ист начин на кој некој би третирал рак на кожа: едноставно нанеси го маслото на лузната, и покриј го со фластер. Продолжи да го повторуваш ова додека лузната не исчезне и по некое време, местото кое што било третирано ќе се претопи со околното ткиво.

Јас стапив во контакт со човек во Чешката Република кој имаше одвратна лузна на неговото лице којашто изгледаше како да е предизвикана од меч. Откако тој го третираше местото со масло, имав многу тежок период дури и да кажувам каде лузната беше. Од моја перспектива, на оние коишто биле изобличени од лузни може да им се помогне и третманот е безболен, па ако имате гнасна лузна, сега вие знаете како да се справите со тоа.“ - Рик Симпсон, Коноп: Најлековитото Медицинско Растение


Чиреви, брадавици, тртки

„Чиревите во телото можат да бидат излечени со внесување на маслото. Нездравите чиреви, брадавиците и тртките на телото може да бидат отстранети со едноставно нанесување на маслото и со нивно покривање со фластер. Маслото оди по нездравите или измутираните клетки и ги уништува безболно во повеќето случаи. Доста често, брадавиците и тртките може да станат нездрави, при што тие обично ќе потемнат по боја и ќе почнат да растат. Ако имаш нешто како ова со кое треба да се справиш, докторите често можат да го отстранат проблемот, но во многу случаи, тоа само се враќа. За да се ослободи телото од вакви работи на разумен начин, дајте му шанса на овој лек.

Во минатото, јас дури и третирав луѓе кои страдаа со плантарни израстоци на нивните стапала и овој тип на брадавици развива корени, кои обично можат да бидат извадени со екстензивна операција. Наместо да му дозволите на медицинскиот систем да ви ги испосече вашите нозе на панделки, едноставно нанесете капка масло на главата од брадавицата и покријте со фластер. Обидете се да го одржите фластерот на место за околу три дена, потоа повторно нанесете од маслото и друг завој.
Обично откако сте го направиле ова три до четири пати, корените од брадавицата се уништени и главата од брадавицата самата паѓа. Кога маслото е користено за третирање на оваа состојба, сето ова се случува безболно, па ако ти страдаш од плантарни брадавици, зошто да поминуватш низ тортура за која медицинскиот систем има на ум за тебе, излекувајте се на разумен начин.“ - Рик Симпсон, Коноп: Најлековитото Медицинско Растение

„Моите зглобови се воспалија на моите прсти и voila, втријте малку масло на местото, болка нема. Се изгорев на буре што гори минатата недела, 3 инчи (7.62 см) црна, кожа со меури од внатрешната страна на мојот зглоб. Мало количество масло, завој, два дена подоцна, неверојатна розева кожа. Нанесов повторно, исто, два дена подоцна и беше излечено... U.P. на Mi. ~ Ти благодарам!!!!!“ - Жанин (Janine)

„Користев РСО стил на масло на вештерска тртка на моето лице. 2 нанесувања покриени со фластер и таа е скоро исчезната!“ - Лесли (Leslie)

„Користев маслиново масло со додадено канабисово масло на изгореници и исеченици и тие се излечени за неколку дена. Никогаш не сум видел нешто како тоа. Знам дека РСO би било дури и подобро. Канабисот беше користен за третирање на сè пред нашата влада да стане алчна.“ – Дејвид (David)

„Се изгорев на издувна цевка доста многу и ставив малку канабисово масло со додаток на екстракт од семки од грозје и тоа се излечи за помалку од недела и скоро нема болка или иритација и НЕМА ЛУЗНИ!“ - Дејниел (Daniel)

„Имам многу лузни поради состојба на кожата заради којашто ми беа дадени грозни лекови за скоро 6 месеци. Ох изненадување! Неколку недели по третманот мојата кожа е лошо повторно. Ова е добро да се знае. Бев грозна и на нивните лекови, нерасположена, сува ронлива кожа, потење, мој Боже тоа беше страшно. Нема да се гледам со лекар повторно.“ - Ники (Nikki)

„Драг Господине, јас сум стар хипик од 60-тите и живеам во Северена Калифорнија. Хибризирав вариетет од Train Wreck и White Widow за 8-9 години со одлични резултати. Видов дека Рик има користено White Widow исто така.
Моментално помагам на пациент во болница за смртно болни во оздравување, кој умираше/умира од последните стадиуми на MRSA како што ни беше насочено од мојот стар доктор Д-р Роналд Сенд (Ronald Send)... Го започнав со тинктури кои ги правев и му давав колачи од двете водени и budder екстракции и само подобри екстракции пред четири месеци.


Друг одгледувач братски пријател јас присуствував на Unity Church што ме одведе на твојата веб страница само пред три недели од сега. Го започнав Џејсон (Jason) на ‚МРСНОТИЈАТА НА СРЕЌАТА‘ (JOY GREASE) и тој помина низ неговата прва туба и сега е на неговата втора. Малку поодамна од месец неговите јајца биле со големина на многу голема диња поголема од топка... Откако јадењето на моите испечени добра и сега директно од „Магичната мрснотија“, неговата состојба се подобрува секој ден и неговите јајца се скоро вратени во нормална големина... Тие велат дека нема лек за MRSA???
Џејсон (Jason) имаше многу големи воспаленија од кревет на неговиот грб откако тој не може да лежи на страна или на стомак. Тој сега ми кажува дека тие исчезнуваат и кога нашиот доктор се појави со друг тим во градот тие сите не можеа да разберат зошто тој не беше мртов или зошто тој оздравува. Сè уште не му кажав на докторот за мојот/нашиот третман со Конопово Масло но наскоро некој ден... Навистина сакам дозвола од доктор за третирање на неговите рани сега со Маслото надворешно, Не се согласувате??? Ако можеме да стопираме MRSA кај пациент кој има само месеци живот само помислете за тоа што ова може или треба јас велам ТРЕБА да се каже на медицинската заедница. Мир и почит, Крег (Craig)“

„Мојот сопруг имаше 30 годишна лузна од изгореница за којашто имаше потреба од пресадување кожа... Па јас помислив, друго место за експериментирање со овој неверојатен производ. Добро, тој имаше помалку од нула верба дека тоа ќе направи што и да е... По неколку нанесувања таа се менува, тој сега има пигмент каде што немаше воопшто. Раст на косата каде што немаше за 30 години.“ - Ребека (Rebecca)


* Симнете си го протоколот бесплатно на англиски и донирајте за да биде преведен на сите јазици! - http://donate.hempcures.work/

No comments:

Post a Comment