Saturday, May 20, 2017

Сведоштва на пациенти излечени од канцер со РСО! - 8 дел (стр. 74 - 76) извадок од Протоколот на Рик Симпсон „Лекот за рак“

http://donate.hempcures.work/
„Мојата тетка, со глиобластом во 4 стадиум, премина од инвалидска количка на сопствени нозе по само три дози! Нејзината лева страна беше парализирана за повеќе од месец. Но сега е целосно функционална!! Толку сум возбудена!“ - Николет (Nicolette)

„Јас работев во колектив и тоа многу години и имав рак на кожата на мојата лева рака поради тоа што ја вадев да виси од прозор додека возев. Сега јас знам никој не треба да ми верува но започнав да ставам РСО масло на него секој ден и јас се колнам дека е исчезнат. Потребни беа неколку месеци но тој е навистина исчезнат каде што беше со години.“ - Ренди (Randy)

„Ова го промени мојот живот откако бев дијагностицирана со CML (chronic myelogenous leukemia) скоро пред една година и јас го гледав видеото Бегство од лекот (Run From the Cure) за тоа како канабисовото масло излекувало пациенти со канцер во терминална фаза. Па, јас сум жив доказ дека тоа функционира. Тоа ги промени моите нивоа на канцер. Не сум сè уште излечен но се надевам дека еден ден наскоро јас ќе можам да речам дека сум преживеан, па освен ако сте пешачеле една милја во чевлите на било кој пациент со канцер, не почнувајте да бомбардирате нешто за коешто не знаете ништо.“ - Денис (Denise)

„Јас верувам. Мојот пријател беше дијагностициран со 3 вида на канцер. Му беа дадени 3 недели живот. Сега 2 години подоцна, неговите ракови се смалија на 1 вид и тој е добро.“ – Сандра

„Мојот брат имаше лимфома, стомак, метастазирани до неговиот `рбет. Лековите што му ги дадоа го држеа буден цела ноќ секоја ноќ и ден и никогаш не му дадоа да спие или јаде со недели. Еден грам во капсула од маслото и тој има добар 18 часовен сон и јаде со срце. Недела подоцна, тој е 78% ослободен од ракот. Докторот беше вкочанет. Ние не му кажавме бидејќи тој беше во немедицинска држава но канабисот му го спаси животот и нашиот. Сега година подоцна МОЈОТ БРАТ ЈА ПОБЕДИ ЛИМФОМАТА! НИКОЈ НЕ УСПЕВА ВО ТОА... без канабис.“ - Ерл (Errl)

„Јас моментално имам канцер во 4 стадиум. Имав аблација на црниот дроб и ресекција, како и фолфокс (folfox) хемотерапија. Го користев маслото и тумор маркерите преминаа од 1200 на 3. Целиот медицински тим вели НТБ (NSD). Нема траги од болеста (No signs of disease).“ - Џим (Jim)

„Се ослободив од 5 од моите тумори користејќи канабисово масло... беше интересно да се види лицето на докторот кога тој не можеше да ги најде 5-те оригинални тумори... каде отишле? Дали тоа е важно? Ти благодарам канабисово масло.“ - Кели (Kelly)

„Имав големо шишенце од тоа, неодамна. Земав капка дневно. Личноста којашто ми го даде си го побара назад. Тој заврши давајќи ѝ го на жена којашто исчезнуваше поради канцер. Таа не можеше да јаде, да пие, а камоли всушност оставена сама да живее. Таа тежеше помалку од 31,8 kg (70 lbs). Мојот пријател ѝ го даде маслото... voila! Таа започна да јаде, да пие, и продолжи со нејзината борба... успешно. Цврст верник во лековитите својства на канабисот.“ – Тара

„Денес се слушнав со човекот кому му донирав голема количина исто така. Тој имаше канцероген тумор во неговото грло. Комплетно беше хранет со туба од ран април 2013. Болната жена на човекот се јави целата во солзи. По 4 недели од земањето масло 2 пати дневно тој е исчезнат. Комплетно исчезнат... Тој јадеше цврста храна... Без нови третмани или нови лекови, само РСО. Споделувајте го знаењето, спасете живот.“ - Џерод (Jared)

„Дин (Dean): Мојата тетка користеше хемотерапија. Исти резултати. МРТВА.
Стивен (Stephen): Жал ми е за твојата загуба. Имам видено како коноповото масло го излекува ракот на кожа кај мојата баба. Мислам дека сè уште треба да го фатите рано. Сигурен сум дека канабисот помогна.“

„Само што добив информација дека мојот 16 годишен пациент кој ИМАШЕ не-Хоџкинов лимфом е ЧИСТ! Туморите ги нема, лабораторијата е нормална.“ - Џенет (Janet)

„Добив повик од терминално болен пациент. Таа е третирана со РСО за неколку месеци до сега. Рак на цревата. Д-р Тед ѝ рече дека има месеци живот. Јиндрих Бајер, јас сум среќен да пријавам дека за време на последниот д-р Appt, тој ѝ го даде најдобриот Божиќен подарок кога и да било. Тој ѝ рече, јас не можам да најдам никаков канцер ,,и ти можеби ќе живееш!!!! Тоа е Божиќен подарок. Ти благодарам Исусе!!!! Никогаш не вели никогаш...“ - Рејмонд (Raymond)

„Имав две пријателки кои преживејаа рак со правењето на познатото Масло на Симпсон! Едната имаше рак на бели дробови и ѝ беа дадени 6 месеци живот, таа беше жива 7 години до сега и другата помина низ рак два пати, последниот беше рак на јајник и задоволство ми е да кажам дека пред 2 недели, нема повеќе рак! Два пати таа користеше канабисово масло!!“ - Вики-Џејн (Vicki-Jane)

„Ја следев страницата на Рик година до сега, откако мојата Мајка ја доби нејзината дијагноза на белодробен рак на малите клетки. Таа беше дијагностицирана во март минатата година и започна со хемо наскоро потоа. Таа помина низ хемотерапија и зрачење на градите преку летото и стана многу болна затоа што радиумот го изгоре нејзиното грло па таа не можеше да голта/јаде итн. таа беше под болничка нега скоро два месеци. Таа тогаш имаше малку радијација на мозокот (превентивна, блах :/) само овој пат ние баравме долго време и започнавме со нашето патување од собирањето на сè што е потребно заедно за да се произведе нашето сопствено масло од нула. Во коешто ние успеавме - јеј!
Па по нејзините први два дена од радијацијата на мозкот таа стана многу многу болна од тоа па ние одлучивме дека таа ќе започне со маслото (Октомври). Од најпрвата доза, таа никогаш не погледна назад!!!! Таа исплови низ остатокот од нејзините радијации на мозок и ги вчудовиде докторите дека таа немаше повеќе мигрени или обилни повраќања или губење на меморијата итн итн! Таа леташе!
Па по нејзината проверка во Октомври таа покажа голема редукција во белодробниот тумор но тој сè уште беше таму. Тие сакаа да ја видат повторно во јануари за да одлучат за следните чекори. Па ние изоравме преку ноември и декември давајќи ѝ само масло и никаков друг третман. Таа имаше мал неуспех за време на Божиќ и стана многу депресивна и повраќаше две недели но ние ја вративме на нејзините сурови вегански смутија и пченична трева и таа навистина расцвета и изгледа сјајно. Нејзиното големо испитување по нејзините последни скенирања беше вчера па погодете што... Мојата мајка е ОСЛОБОДЕНА ОД РАКОТ!!!! Тој исчезна!!!! Колку е тоа неверојатно!!!!“ - преку Џенет (Janet)

„Пред околу 6 месеци мојата мајка беше дијагностицирана со терминален канцероген метастатски меланом со 6 тумори во двата нејзини бели дробови. Лекарите ни рекоа дека хемото и радијацијата нема да направат ништо и рекоа дека тие имаат нов третман што бил успешен во стопирањето на туморите од растење и можеби ќе ѝ го продолжи животот за неколку години. Ние го започнавме новиот третман и споредните ефекти беа одвратни па ние прекинавме. Скоро недела подоцна мој пријател ми го спомна твојот документарец на Youtube, Run From the Cure (Бегство од лекот).
Откако го изгледав ова јас одлучив каква штета би можела да излезе од пробувањето? Хеј, доколку тоа не помогне таа ќе умре како и да е. Да ја кратиме долгава приказна мајка ми го јадеше маслото за околу 3 месеци и таа имаше скенирање пред 2 дена и 5 од 6те тумори се КОМПЛЕТНО исчезнати и последниот е половина од првичната големина.
Јас не можам да ја изразам со зборови благодарноста што ја имам за твојата информација и за спасувањето на животот на мојата мајка. Одвратно е да се мисли на сите луѓе и деца во светот коишто страдаат и умираат кога едноставно растение може да го поправи сето ова. Јас сега сум решен да го проширам зборот и можеби да растам нешто мое и да правам масло за луѓе на кои знам дека им е потребна помош. Благодарам уште еднаш и со среќа во иднина со сè.“ преку Џенет

„Рак на јајник, 5.5“ тумор, 90 дена живот, се прошири во стомакот... Внесени 90 грама во 38 дена. Нема рак повеќе. Ја имам целата документација што некому му е потребна за да поверува но сè уште луѓето не веруваат! Бог да те благослови Св. Симпсон што ни помогна да ја одржиме нашата Мамичка!!!“ - Лери (Larry)

„Имам едни доста одлични вести народе. Еден од моите луѓенца од истокот даде една, сметајте го тоа... ЕДНА туба масло на пријател кој имаше масивен тумор завиен околу неговата Каротидна артерија. Тој само го игнорираше, ја порасна неговата коса долга за да го скрие како што растеше поголем и поголем. Неговиот брат, лекар, беше изгубен за што да прави затоа што пациентот одби хемо/радијација. Неспособен да го игнорира повеќе, пред 2 дена тие го одведоа во операциона сала за она што требаше да биде масивна операција. Неколку специјалисти/хирурзи беа присутни затоа што ова требаше да биде високо опасна, долга и комплицирана операција. Тие би пробале да отстранат колку што е можно повеќе од тморот и ќе требаше да земат вена од ногата и да ја трансплантираат во неговиот врат. Тие му го отворија вратот, и VOILA туморот беше комплетно капсулиран и одвоен од Каротидата. Тие доста буквално влегоа внатре и го извадија! Докторите се запрепастени и сакаат детален извештај за сè што тој правел. Тоа нема да биде долга листа луѓе. Само сокови и ЕДНА туба масло.“ - Кори (Corrie)

„Маслото е неверојатно!! Моја пријателка имаше цисти на јајниците...таа имаше операција за да острани една и месец подоцна таа се врати само за да открие дека таа имаше повеќе! Месец помина и цистата ја дуплираше својата големина и ѝ беше кажано дека ако нешто се случи да се врати и тие ќе направат итна операција! Нејзиниот маж ѝ направи малку масло...таа го земаше 3 недели...за нејзино вчудовидување таа отиде на нејзиниот следен ултразвук и тој беше скоро исчезнат!!!“ - Џоли (Jolie)

„Пред една година денес некој многу близок ми рече дека тој имаше терминален канцер. Нему му беше кажано дека има 8 месеци живот. Во 5 дена јас му дадов малку канабисово масло да консумира со јадење на половина зрно ориз од маслото. За 6 недели имаше редукција во големината на неговиот тумор и немаше знак тој да се шири како што тие рекоа дека ќе се шири.
Среќен сум да кажам дека туморот беше со големина на голем цитрон и денес е со големина на желад. Канабисовото масло му го спаси животот. Тој ќе продолжи да го јаде маслото сè додека не исчезне. Не само што тоа му го лекува терминалниот канцер туку тоа исто така има неверојатен ефект врз неговото здравје. Тој беше пре-дијабетичен и дебел и тој сега е доведен до нормална тежина и е посреќен од кога и да е!
Јас ги охрабрувам сите да погледнат во канабис терапијата. Ве молам гледајте го -> RICK SIMPSON „RUN FROM THE CURE“ Видеото на Youtube... Тоа едноставно може да ти го спаси животот или на некој што го знаеш. Дајте им го подарокот на животот!“ - Хоузе (Jose)


* Симнете си го протоколот бесплатно на англиски и донирајте за да биде преведен на сите јазици! - http://donate.hempcures.work/

No comments:

Post a Comment