Sunday, September 23, 2018

За активизмот на Моника Ристеска позната во јавноста како MoniQue Konopova!

Ова е само дел од материјалите објавени во јавноста (мал прес-клипинг) коишто можат да се најдат за оваа извонредна активистка Моника Ристеска, позната како MoniQue Konopova, Основач и Претседател на здружението за демистификација на канабисот во Македонија наречено 420 Македонија - Скопје. Таа постојано, секојдневно освестува, пишувајќи и уредувајќи статии за канабисот од нејзините колеги новинари од тимот 420 Македонија


Позитивната Моника продолжува да ја шокира јавноста!
Објавите се разновидни, но најчесто преовладуваат стручни и научни информативно-едукативни статии, понекогаш забавни едукативни содржини, интервјуа, вести, стручни анализи, најнови медицински достигнувања и откритија, препораки и совети за употребата на канабисот и дериватите од ова растеение, начините на дозирање, видеа и фотографии од соборците од цела Македонија и светот... Таа лично им помага на пациентите кои имаат потреба од масло од канабис, а исто така снима видеа во живо на YouTube каналот на здружението и на нејзиниот Фејсбук профил, а понекогаш и на Фан страницата на здружението 420 Македонија на Фјесбук и Инстаграм, во кои ги чита и толкува објавите од блогот на здружението. Од неодамна таа прави интересни видео прилози во форма на интервјуа за канабисот со познати македонски личности заедно со нејзините колеги основачи на здружението, сниматели и монтажери од тимот 420. Во продолжение дел од нејзините поучни видеа, дел од објавите во медиумите за нејзиниот активизам, како и дел од нејзините интервјуа.ТХЦ ги отстранува отровните Алцхајмерови протеини од мозокотОткритието на CB3 ререпторот може да биде медицинска пресвртница во човечката историјаКако и зошто настанува ракот според Ото Варбург и како може да се спречи и излечи?Синтетичките канабиноиди претставуваат сериозна опасност по здравјетоФИТОРЕМЕДИЈАЦИЈА - Канабисот го чисти нуклеарното зрачење и токсичниот хемиски отпадНајдобри методи за екстракција на концентрати од канабисДознајте дали треба да отворите сопствен канабис бизнис?Владата на САД, конечно, признава дека канабисот ги уништува клетките на ракотВИДЕО! Не само за луѓе! Погледнете како CBD маслото инстантно ги стопира епи-нападите на ова куче!Канабисот успешно ја лекува епилепсијата уште од 1840 година!„Лица“ 7.05.2018 - За активизмот на Моника РистескаДевојката со џоинтот гостинка во „Лица“Активистката Ристеска: Ме избркаа од дома поради марихуаната, тоа за мене не се родители


ПОВЕЌЕ ИНТЕРВЈУА: 

ПОВЕЌЕ ЗА НЕА:

No comments:

Post a Comment