Tuesday, April 24, 2018

Производи со екстракт од канабис за нега на новите тетоважи

Ако сакате да ги излечите вашите нови тетоважи побрзо, да делувате антибактериски и многу повеќе да делувате на болката од иритираната кожа на тетовираното место, најдобро е да употребите канабис! Тоа може да го сторите и со домашна канабис крема, маст, мелем или балсам, но и со некој готов комерцијален канабис производ за таа намена. Еве листа од 10 производи што ја изготви порталот HERB за нега на тетоважи со канабис за да го задржите вашето ново мастило подолго, но и за поинтензивна боја


Поздрав од Уредникот MoniQue Konopova
Соодветната грижа за вашите тетоважи е клучна за тие долго да изгледаат убаво. Не само што негата ја спречува инфекцијата, туку исто така ги задржува боите свежи и живописни. Постојат бесконечни количини на лекови за после тетовирање, но дали знаете дека вашата омилена билка, исто така, може да го задржи вашето уметничко дело изгледа свежо? Може да ја намали болката, да го намали отокот и да го забрза лекувањето? Многу тату студија нудат стандардни лековити масти, кои се губат во сенката на лековитите способности на канабисот. Ако барате да го излекувате вашето тетовирано место побрзо и со помала болка, тука се 10 производи за нега на тетоважи од канабис за да го задржите вашето мастило да изгледа сосема ново многу подолго и за побрзо да заздрави раната.


#1. Nurse Mary J

Инфузирано со ЦБД од коноп, Nurse Mary J не само што го спречува воспалението пред да започне, туку ја намалува болката и чешањето што доаѓа по правењето на нова сликичка. За разлика од продуктите со петролеј и восоците за тетовирање, со Nurse Mary J, нема бариери. Во прилог на остатокот навлажнувачки, Nurse Mary J овозможува вашата нова уметност да дише. За возврат, ја задржувате храброста на тетоважата многу подолго.


#2. Ink It

Ink It од страна на Gemstonz е шеa путер за нега на тетоваж. Производ кој содржи 45 MG на THC. Не, тоа нема да ве надува. Но THC, заедно со авокадо маслото, камилица, лаванда и есенцијални масла од пачули, можат да ја ублажат болката и да ја ублажат иритираната кожа. За најдобри резултати по тетовирање, нанесете особено за време на првите 24 часа.


#3. Susan’s CBD Tattoo Aftercare Salve

Спакувани во 200 MG чист CBD изолат од коноп, Susan's CBD Tattoo Aftercare Salve го забрзува процесот на заздравување за да можете да уживате во вашето свежо уметничко дело порано. Овој мелем исто така ја намалува болката, го намалува отокот и ја хидрира кожата.#4. Ink 20/20

Не само што Ink 20/20 ќе ја поттикне новата тетоважа со органско масло од семето од коноп и други канабиноиди, но исто така ќе делува како штит против штетните УВ зраци благодарение на SPF. Никому не му се допаѓа матна и избледена тетоважа, па следниот пат кога ќе поминете еден ден на сонцето, само употребете го производот Ink 20/20.


#5. Hempgenix Tattoo Rehab Cream

Рехабилитационата крема Hempgenix’s tattoo, доаѓа со 50 MG слатка канабис сатива која, покрај лекувањето на вашето свежо тетоважиче, ги намалува и брчките. Според компанијата, „100% од корисниците забележале намалување на времето на заздравување“ - како резултат на користењето на навлажнувач на база на вода само еднаш или два пати на ден. Во меѓувреме, многу други производи за нега на тетоважи бараат да ги примените на вашето ново тетовирано место три до шест пати на ден.


#6. Ink Salve All Natural Tattoo Ointment

Ако сте активист за почиста животна средина и органски производи, ова е производ з анега на тетоважи за вас! Ink Salve, или „магија во тегличка“ како што корисниците сакаат да го нарекуваат, е токму она што ви треба. Од борбата против бактериите, па сè до зголемувањето на производството на колаген, Ink Salve е фантастичен. Згора на тоа е без глутен, не е тестирано на животни и е без синтетички мирис. Не содржи ниту петролеј, соја или масло од орев. Инк Салве е богат со масло од семе од коноп. Сè на сè, Ink Salve е како канабис вегетаријанец, среде разновидните масти за нега после тетовирање.


#7. Exodus Organics infused tattoo salve

Ако барате да го излекувате тетовираното место со помош на THC, имате среќа. Exodus Organics прави мелем за тетоважи богат со THC. Не само што ѝ помага на вашата постоечка тетоважа да заздрави од изложување на сонце, но исто така помага да се заштити новото мастило. Важноза нив етоа што тие ги користат сите природни состојки кои ја смируваат и навлажнуваат вашата кожа.


#8. Brooklyn Grooming old school balm

Многу балсами за после тетовирање содржат мазут од железо, што често води до поголема иритација на кожата. Brooklyn Grooming претпочита да ви помогне да го излечи местото по природниот пат. Во прилог на одржувањето на вашето тетоважиче свежо, овој олд скул балсам за тетоважи му дава на било кој дел од кожата дополнителен поттик. Овој продукт, особено, содржи масло од семе од коноп, што ќе им овозможи на вашите тетоважи да се излечат подобро и побрзо.


#9. Hemp-Eaze tattoo balm

Ако сакате да го забрзате процесот на заздравување на вашата тетоважа, балсамчето за тетовирање Hemp-Eaze ќе го стори токму тоа. Не само што ќе го заштити вашето мастило од оштетувањето од сонцето, туку исто така ќе ве ослободи од непријатноста што може да ја доживеете. Овој производ ќе ги направи дури и најстарите бои на тетоважата да зрачат во полн сјај. Со мешавина од корен од коноп и други состојки, овој мелем дава долгорочни резултати.


#10.  Ink-Wise tattoo balm

Ink-Wise балсамот за тетоважи доаѓа со 100 mg активиран CBD. Затоа, можете да го излекувате тетовираното место со помош на овој производ многу лесно. Во прилог на CBD, Ink-Wise содржи масло од семето од коноп и витамин Е. Всушност, во споредба со погореспоменатиот „вегетаријанец“ (Ink Salve), овој продукт претставува „веган“, затоа што користи само природни состојки. Подеднакво важно, овој мелем ќе ви овозможи не само да го негувате местото, туку моментално ќе ве ослободи од болката и чешањето.

* * *

Ако се добро негувани, бојата останува интензивна подолго време :)

Автор: MoniQue Konopova
Извор: HERB

No comments:

Post a Comment